25.05.2022. Latvijas skolas soma

16.maijā Garozas pamatskolas 5. – 9. klases skolēni devās ekskursijā uz Turaidas muzejrezervātu projekta “Latvijas skolas soma ietvaros”. Skolēniem tika piedāvāt iespēja piedalīties 2 veidu nodarbībās “Uzvārda došana Vidzemē” un “Orientēšanas spēle – tūkstošgades stāsts”. Nodarbībās “Uzvārda došana Vidzemē” skolēniem bija iespēja uzzināt, kāds bija zemnieka dzīves veids un kā tie ieguva savus uzvārdus, kā arī iepazīt savu uzvārdu nozīmi. Nodarbībā “Orientēšanas spēle – tūkstošgades stāsts” skolēni iepazina visu muzeja apkārtni un uzzināja informāciju par apskates objektiem spēles veidā.

Pēc nodarbībā skolēni atzina, ka nezināja, kāda veidā senie latviešu zemnieki saņēma uzvārdus. Kā arī to, ka ļoti daudz uzzinājuši par Turaidas muzejrezervāta vēsturisko veidošanos un nozīmi mūsu kultūras mantojumā

 

Skolotāja,

Eva Čata

Galerija