13.05.2024. Latvijas skolas soma

7.maijā Garozas pamatskolas 7., 8. 9. klases skolēni devās mācību ekskursijā uz Līgatnes papīrfabriku un Rūdolfa Blaumaņa dzimtajām mājām “ Brakiem”. 

Pirmais pieturas punkts bija Līgatnes papīra fabrika, kura 2015. gadā būtu svinējusi 200 gadu jubileju, bet 2014, gadā fabriku slēdza. Tā ir viena no vecākajām fabrikām Eiropā. Šobrīd fabrika pamazām atsāk ražošanu nelielos apjomos. Gida stāstījums, interesantā fabrikas arhitektūra , senā tehnika un papīra ražošana patika visiem!

Ekskursija turpinājās uz rakstnieka R. Blaumaņa dzimtajām mājām “Braki”. Skolēniem patika skaistā vide, senās ēkas. Pārsteidza zemie griesti un mazie lodziņi. Daudzi no viņiem pirmo reizi redzēja riju, klēti, saimes ēku u.c. Interesantais gides stāstījums iepazīstināja ar 19. gs sadzīvi, pieejamajiem saimniecības rīkiem, mēbelēm, apģērbu. Mājās visi atgriezās nosaluši, bet apmierināti.

 

Galerija