18.10.2021. Latvijas skolas soma

14. un 15. oktobrī Garozas pamatskolas 7. – 9. klases skolēniem tika piedāvāta iespēja noskatīties latviešu filmu “Tizlenes”.

Tā ir pusaudžu komēdija un režisore ir Marta Elīna Martinsone.

Filmas sižets ir par 1999. gadu, kad tuvojas jauna tūkstošgade, un trīs draudzenes, 9. klases skolnieces, nolemj kļūt par klases populārākajām meitenēm.

Filmas galvenās varones — trīs  9. klases skolnieces Sarmīte, Sveta un Katrīna ir nolēmušas radikāli mainīt savu dzīvi un no klases apsmietākajām “tizlenēm” pārvērsties par populārākajām meitenēm. Iedvesmojoties no filmām un seriāliem, viņas nolemj, ka vienīgā iespēja to panākt ir – ierasties izlaidumā ar klases krutākajiem čaļiem.

Filmā tiek atainotas vairākas pusaudžiem aktuālas tēmas. Skatoties filmu, skolēni varēja pārdomāt sev aktuālas problēmas un to risinājumus.

Pēc filmas noskatīšanās skolēniem būs iespēja pārrunāt aktuālas problēmas gan sociālo zinību stundā, gan literatūras stundā, kā arī angļu valodas stundā.

Rakstu sagatavoja,

Eva Čata