06.11.2023. Audzināšanas darbs

Helovīnā jaunieši var realizēt savas pārdrošākās idejas Helovīns ir iemīļoti svētki daudzu jauniešu vidū visā pasaulē. Šogad arī Garozas pamatskolā atzīmējām Helovīnu. Šo svētku saknes meklējamas pagātnē, kad cilvēki ticēja, ka šajā naktī robeža starp dzīvo un mirušo pasaulēm izplūst. Tādēļ Helovīna vakars ir pildīts ar mistiku, biedējošām figūrām, un šķietami neparastiem notikumiem Helovīns – Ko tas nozīmē skolas jauniešiem?

8.kl. zēni: Tie ir forši svētki, jo tajos var izprasīt končas, izjokot
cilvēkus. Bail nav. Tas drīzāk ir karnevāls. Šie ir labi svētki, jo jautri.
8.kl. meitenes: Bērnišķīgi svētki, bet ir OK. Tradīcija ar končām ir
laba. Ir forši arī izgrebt ķirbi, to nokrāsot, iedegt svecīti.
Pārģērbties un taisīt foto sesiju mēs nevēlamies.
3.kl. zēni: Mums patika spēlēties Bauskas šausmu parkā. Bija
interesantas statujas, Baiļu namiņš un biedējošie personāži bija
interesanti.
3.kl.meitenes: Mēs vēlamies, lai mūs izjoko, nobiedē, pacienā ar
saldumiem. Svētkos ir interesanti pašiem padarboties. Vakarā
iesim citus pabiedēt un palūgt saldumus.
5.kl. zēni: Sarīkosim ar puišiem ballīti, pacepsim šašlikus. Tad iesim
pabiedēt cilvēkus un palūgt konfektes. Būs jautri.
5.kl. meitenes: Mēs pārģērbsimies par baisiem personāžiem no
filmas “Kliedziens” un paņemsim rotaļu nazi. Tad iesim
pabiedēt cilvēkus Jelgavā. Skatīsimies bailīgas filmas un
grebsim ķirbjus.
9.kl. puiši: Esam izauguši no šiem svētkiem. Var jau svinēt jebkurš,
kuram tas ir interesanti. Pēdējo reizi tos svinējam pirms 3
gadiem.
9.kl. meitenes: Galvenais ir šajos svētkos dabūt končas. No ķirbju
grebšanas esam izaugušas. Bet Helovīnu karnevālā piedalītos.
1.kl. zēni: Gribam citus izjokot un saņemt saldumus.
1.kl. meitenes: Vēlamies taisīt mirgojošus ķirbjus un prasīt
saldumus.

6.kl. meitenes: Interesētu svētku diskotēka ar pārģērbšanos un
rokmūziku. Kā arī diedelēt vai pašiem dalīt konfektes.
6.kl.zēni: Būtu interesanti piedalīties kvesta aktivitātēs un piedalīties
Helovīna disenītē.Tērpi – Galvenais Helovīna elements.

Jaunieši, bez šaubām, gatavojās Helovīnam ar lielu entuziasmu. Viens no galvenajiem priekšnoteikumiem ir atbilstošs tērps. Jaunieši bieži izvēlas biedējošus, humoristiskus vai pat slavenību tērpus, lai izceltos un iekļautos Helovīna noskaņās. Vispopulārākie tērpi bieži ietver zombiju, vampīru, skeletu un citas briesmīgas paskata figūras un varoņus no iemīļotām filmām vai grāmatām. Helovīna dekorācijas un aktivitātes. Daži jaunieši veltīja arī laiku savas mājas dekorēšanai, lai radītu
biedējošu un mistisku atmosfēru. Šajā laikā ielas, veikali un pat skolas tiek iekārtotas ar svecītēm, zombijiem un citām Helovīna atribūtiem. Jaunieši mīl piedalīties dažādās Helovīna aktivitātēs, piemēram, burtu meklēšanā, dāvanu apmaiņā un, protams, lūdzot saldumus un izjokojot tos, kuri neko nedod. Nozīme un vērtība Helovīns jauniešiem ir kaut kas vairāk nekā vienkārši svētki ar citu biedēšanu un izjokošanu. Tas ir laiks, kad viņi var izpausties, radoši saģērbjoties, izrotājoties un radot biedējošu atmosfēru. Helovīns var palīdzēt jauniešiem mācīties sadarboties, izvērtēt citu dalībnieku tērpus, un arī iemācīties būt radošiem un izrādīt iztēli.
Kopumā Helovīns ir laiks, kad jaunieši var izpausties un iegūt jaunu pieredzi, kas palīdz attīstīt viņu personību. Tie ir svētki, kas drūmajā rudens atmosfērā ļauj aizmirst ikdienas rūpes un iegrimt nedaudz biedējošas jautrības pasaulē.

Solvita Cukere un žurnālistikas pulciņa dalībnieki