26.05.2024.

Garozas pamatskolas 1.-3.klases skolēni devās iepazīt Latvijas vēsturi uz Jelgavas novada esošo piemiņas muzeju “Pikšas”, kas veltīts Latvijas vienam no bijušajiem prezidentiem Kārlim Ulmanim.

Pikšās skolēnus sagaidīja divas gides, kas bērnus iepazīstināja ar Latvijas vēsturi- skolēniem bija iespēja uzzināt par zemkopību, lopkopību kā agronomi iekopa senču zemes, kāpēc svarīgi mājās bija turēt mājlopus. Iepazina pirmos palīgus lauksaimniecībā- traktorus, arklus,u.c. Skolēni redzēja kā agrākos laikos izskatījās klētis, izmēģināja spēkus miltu malšanā.

Pēc tam skolēni devās uz K.Ulmaņa atjaunoto dzimtas māju, kurā bija iespēja uzzināt interesantus faktus par mūsu valsts prezidentu Kārli Ulmani un viņa dzimtu, kā arī skolēni uzzināja kādi bija K.Ulmaņa ieguldījumi Latvijas neatkarības veidošanā.

Pēc ekskursijas skolēni atzina, ka ir uzzinājuši jaunus faktus par Latvijas vēsturi, kas ir skāris arī viņu ģimenes. Tāpat skolēni iepazina jaunus terminus kā-agronoms, PSRS, okupācija.

Skolēniem muzeja apmeklējums patika un likās aizraujoša!

Galerija