01.06.2022.

Aizvadītajā mācību gadā Garozas pamatskolā ir izveidojies uzticēšanās pilns dialogs un pieredzes apmaiņa, gan ar kolēģiem pedagogiem, gan izglītojamiem. Aizvadītais mācību gads mums visiem bijis izaicinājums Covid – 19 pandēmijas un tai sekojošā karadarbības Ukrainā ietekmēts. Tas ir bijis grūts pārbaudījums pedagogiem, lai mierpilni un bērniem saprotami izskaidrotu pasaulē notiekošo, meklējot un akcentējot pat mazākos pozitīvos momentus, saglabājot pozitīvu skatu uz dzīvi kopumā. Pasaulē notiekošais mums mācījis uz visiem procesiem raudzīties globālāk, saprotot savstarpējo mijiedarbību, veidojot empātiju un līdzjūtīgu vēlmi palīdzēt, tiem, kuriem šobrīd klājas grūtāk.

Žurnālistikas pulciņā piedalījās dažāda vecuma jaunieši. Es mērķtiecīgi veidoju draudzīgu, uz savstarpēju uzticēšanos un sapratni balstītu ģimenisku nodarbību gaisotni.

Caur dažādām aktivitātēm – sarunām, spēlēm, fotogrāfijām, praktiskajiem darbiem es uzzināju par viņu interesēm un nākotnes sapņiem.

Jauniešos es vienmēr akcentēju līderisma iezīmes un viņi kļuva par aktīviem palīgiem katrā nodarbībā- fotogrāfiem, intervētājiem un asprātīgiem personīgā viedokļa paudējiem.

• Katru nedēļu mēs pārrunājām aktuālos notikumus skolā, Latvijā un pasaulē, mācoties analizēt un dziļāk izprast apkārt notiekošo, rosinot izteikt un pacietīgi uzklausīt dažādus viedokļus.
  • Pasaules notikumi rosināja jauniešiem skaidrot par informatīvās telpas lielo spēku, uzticamiem un viltus ziņu avotiem, to ietekmi uz cilvēku apziņu, domām, lēmumiem un rīcību.
  • Savstarpēji dalījāmies ar jaunumiem arī sociālajos tīklos Facebook, TIK TOK, Youtube un Instagram.
  • Darbošanās procesā es arī motivēju jauniešus sakārtot savu mācību vidi un mainīt ikdienas paradumus, lai efektīvāk mācītos.
  • Svētkos iepriecinājām savas ģimenes ar pašu gatavotiem apsveikumiem, un palutinājām arī mājdzīvniekus, par to sagatavojot īsus foto stāstus.
  • Regulāri devāmies ‘’foto medībās’’ un izkustējāmies svaigā gaisā, devāmies dabā, pamanot un fiksējot tur notiekošās pārmaiņas, jauniešos raisot pozitīvas emocijas,

Jaunieši, kuri darbojās žurnālistikā, vērtēja, kas viņiem ir bijis nozīmīgi:

• uzzināt jaunu informāciju un dalīties viedokļos ne tikai par notikumiem pasaulē, bet arī par blogeriem, influenceriem, TIK TOK un sociālo tīklu „zvaigznēm”, Eirovīzijas norisi,
  • bija svarīgi savstarpēji dalīties, redzēt un novērtēt arī citu veikumu, saņemt profesionāļa atbalstu un ieteikumus sava veikuma pilnveidošanai.
  • pilnveidot datorprasmes un apgūt jauno tehnoloģiju sniegtās iespējas.
  • Patika kopīgās foto sesijas dabā, ‘’foto medības” gatavot intervijas ar skolēnu padomes locekļiem un rakstus skolas mājas lapai.
  • Bija iespējas aktīvi diskutēt un paust savas idejas.
  • Jauniešiem ir svarīgi saņemt iedrošinājumu un pozitīvu novērtējumu.
  • Novēlu Jums lielisku atpūtu vasaras brīvlaikā, bet rudenī turpināsim iesākto!!

Lai vasaras brīvlaikā mūs priecē saulainas laiks un atpūta pie dabas! Krāsim spēkus jaunam mācību cēlienam.

Žurnālistikas pulciņa vadītāja,

Slovita Cukere